Jēkabpils pilsētas bibliotēka
Vecpilsētas laukums 3c,
Jēkabpils, LV - 5201
NMR kods 90009232322
A/S „SWEDBANK”
Konts: LV31HABA0551028081929
Kods: HABALV22
Šodien ir: 16.12.2017.
KONTAKTIDARBALAIKSPAKALPOJUMILIETOŠANAS NOTEIKUMI
JAUNUMI
NOTIKUMI
GRĀMATU JAUNUMI
IESAKĀM!
FILMAS ABONEMENTĀ
J.KALNIŅA DĀVINĀJUMS
PAR BIBLIOTĒKU
DARBĪBAS VIRZIENI
Ceļojošās izstādes
BIBLIOTĒKAS VĒSTURE
PUBLIKĀCIJAS
VIDEO/AUDIO
JĒKABPILS GODA GRĀMATA
NOVADPĒTNIECĪBA
Bibliogrāfiskie rādītāji
Ievērojami cilvēki
Digitālās kolekcijas
Mūsu novadnieki
Tematiskās mapes
Laikraksti
MŪSU DRAUGI
VIESU GRĀMATA
E-kursi
E-JĒKABPILS
NODERĪGI PORTĀLI
DATUBĀZES
PATEICAMIES!
LAPAS KARTE
Grāmatu
Patversme
 

PASĀKUMI IZSTĀŽU UN TIKŠANĀS ZĀLĒ

 

 

 
 
Izstāde "... kad pāri gāja karš"
21.11.2017. 
 
Līdz 2017. gada 15. decembrim Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē būs apskatāma izstāde "... kad pāri gāja karš" .
 
Izstādi veido materiāli no novadpētnieces Sarmītes Ozoliņas kolekcijas: fotogrāfijas, pastkartes, senlaicīgi priekšmeti.

  

 
Spodras un Volda Purviņu fotoizstādes "Karogi manā un Latvijas dzimšanas dienā" atklāšana   
23.10.2017. 
 
2017. gada 10. novembrī plkst.16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē notiks Spodras un Volda Purviņu fotoizstādes  "Karogi manā un Latvijas dzimšana dienā" atklāšana.
 
Fotogrāfe, ilggadēja mazpulku virsvadītāja Spodra Purviņa dzimusi vienā dienā ar Latviju – 18. novembrī. Fotografēt Spodra sāka, studējot Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijā. Viņa uzskata, ka fotogrāfija palīdz ielūkoties cilvēkā un saglabāt atmiņas - un līdz ar to laikmeta ainas, notikumus.
 
 
Izstāde apskatāma līdz 15. decembrim.

 

  


Romas līgumu 60. gadadienai veltītā ceļojošā izstāde “Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”
26.07.2017. 

No 2017. gada 15. augusta līdz 30. augustam Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē būs apskatāma Romas līgumu 60. gadadienai veltīta ceļojoša izstāde “Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”.

Izstādi organizē Eiropas Savienības vēstures arhīvi, Eiropas Universitātes institūts Florence, Itālijā; sadarbībā ar Eiropas Savienības Padomi, Eiropas Parlamentu, Eiropas Komisiju, Itālijas valdību un ziņu aģentūru ANSA.

Izstāde veidota, izmantojot Eiropas Savienības vēstures arhīvu, Itālijas Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas Diplomātiskā vēstures arhīva un Itālijas ziņu aģentūras ANSA arhīvu krājumos esošos dokumentus un attēlus.

Vēsturiskas brošūras, tiesas spriedumu titullapas, juridiski dokumenti, institūciju vadītāju vēstules, preses izdevumi un fotogrāfijas kā vēstures liecības vizualizē Eiropas Ekonomikas kopienas tapšanu, Romas, Māstrihtas, Amsterdamas, Nicas un Lisabonas līguma izveidi un ratificēšanu, ekonomiskās un monetārās savienības, iekšējā tirgus, Muitas savienības, Šengenas zonas veidošanu, ceļu uz vienoto valūtu, ataino ES sociālo dimensiju un Eiropas pilsoniskumu, Eiropas sociālās politikas veidošanu, Eiropas identitāti un izglītības politiku, Eiropas lomu pasaulē.

Izstādi noslēdz vēstījums par Eiropas turpmākajiem uzdevumiem, ko ilustrē Mimmo Paladino darbs "Eiropas vārti".

Izstādes izvietošanu Latvijā koordinē Eiropas Komisijas pārstāvniecība un ES māja Rīgā.

Aktuāla informācija: www.esmaja.lv

 

 


Gleznotājas Jolantas Ābeles personālizstāde "Sapņot un būt"
23.05.2017.

Līdz 2017. gada 22. jūnijam Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē apskatāma  gleznotājas Jolantas Ābeles personāl-izstāde "Sapņot un būt".

Jolanta Ābele beigusi Rēzeknes Lietišķās Mākslas vidusskolas keramikas nodaļu specialitātē - keramikas meistare. 1998. gadā pabeigta Mākslas Akadēmijas Rēzeknes filiāles vizuāli plastiskās mākslas nodaļa. 2008. gadā Daugavpils Universitātes mūzikas un mākslas katedra specialitātē - mākslas maģistre.

No 2000. gada skolotāja Jēkabpils Mākslas skolā. No 2001. gada radošās apvienības "Alla Prima" priekšsēdētāja. Izstādēs un radošos mākslas projektos piedalās no 1987. gada, no kurām deviņas bijušas personālizstādes.

LASĪT VAIRĀK

 

 

 

Tikšanās ar žurnālisti Maiju Pohodņevu un kino- operatoru Modri Pelsi
25.04.2017.

2017. gada 29. maijā plkst. 16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē notiks tikšanās ar žurnālisti Maiju Pohodņevu un kinooperatoru Modri Pelsi.

Tikšanās laikā pazīstamie autori pastāstīs par radošo sadarbību, kriminālromānu rakstīšanu un jaunākajiem kopdarbiem. Pasākums tiek rīkots cikla “Gars. Ķermenis. Uzturs. Sports. Veselība” ietvaros.

 

  


Gleznotājas Jolantas Ābeles personālizstādes "Sapņot un būt" atklāšana /Emīlijas diena - Jēkabpils pilsētas bibliotēkas diena/
25.04.2017.

2017. gada 22. maijā plkst. 17.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē notiks gleznotājas Jolantas Ābeles personālizstādes "Sapņot un būt" atklāšana.

Šogad nu jau par tradīciju kļuvušajā Emīlijas dienā tiksimies ar gleznotāju Jolantu Ābeli un viņas darbiem personālizstādē “Sapņot un būt”. Māksliniecei tuvas ir ainavas, klusās dabas un portretu žanrs. Viņa tver dabas formas un noskaņu, profesionāli to attēlojot glezniecības valodā. 

Aicinām savus lasītājus atnākt uz izstādes atklāšanu, pabūt mākslinieciskā gaisotnē, rast pamudinājumu sapņot un uzdrīkstēties, varbūt pat gūt ierosmi radošai darbībai.

Izstāde būs apskatāma līdz 22. jūnijam.

 

 

Dzimtas koka pētnieku tikšanās un praktiskā nodarbība "Pētām kopā. Dzimtas saknes Latvijas simtgadei" 
20.03.2017.

2017. gada 22. aprīlī plkst. 11.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē aicinām tos, kam interesē savas dzimtas vēstures pētniecība un ciltskoka veidošana. Par savu pieredzi stāstīs un padomu sniegs cilvēks, kas savus senčus izzinājis  līdz pat 18. gs. vidum - laikraksta “Brīvā Daugava” galvenais redaktors, radurakstu un baznīcas vēstures pētnieks Jānis Apīnis.

Kā meklēt ziņas par saviem senčiem, ar ko sākt, kā izmantot šai tēmai veltītos interneta resursus un programmas, ko dzimtas sakņu izzinātāji var atrast Jēkabpils un tās apkārtnes dažādu konfesiju baznīcu grāmatās (metrikās), 19. gs. tautas skaitīšanas un dvēseļu revīziju materiālos – šos un daudzus citus jautājumus varēsiet noskaidrot tikšanās reizē bibliotēkā. Ja interese neapsīks, organizēsim vēl citas pārrunu – nodarbību reizes turpmāk.

Uz radurakstu pētnieku pirmo praktisko nodarbību aicinām pieteikties iepriekš pa tālr. 29554991 vai personīgi Jēkabpils pilsētas bibliotēkā, Vecpilsētas laukumā 3.
 

 


Par "Melno Bertu" un ne tikai... Tikšanās ar  rakstnieci Māru Jakubovsku
20.02.2017.

23. martā plkst.16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē notiks tikšanās ar rakstnieci Māru Jakubovsku pasākumā "Par "Melno Bertu" un ne tikai...". Aicinām piedalīties sarunā par Māras Jakubovskas jaunāko romānu “Melnā Berta”, par dzīvi, par grāmatu rakstīšanas procesa dienām un nedienām.

Kā saka pati Māra: “Dzīve pa šiem gadiem man ir uzsitusi dažu labu punu, taču iespējams, tas ir bijis vajadzīgs, jo man ir, ko teikt citiem. Vismaz – man gribas to pateikt... Sāpes, smiekli, laime un rūgtums pārvēršas zilbēs, vārdos un teikumos. Priecājos, ja kādam tas liek domāt, smieties vai raudāt.”

LASĪT VAIRĀK

 


Bibliotekārās stundas "Vārdnīcas un to noslēpumi" /21. februāris - Dzimtās valodas diena/
23.01.2017.

No 20. līdz 24. februārim Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē piedāvājam apmeklēt bibliotekārās stundas "Vārdnīcas un to noslēpumi".

Šīs stundas tiek veltītas Starptautiskajai Dzimtās valodas dienai, kuru pēc UNESCO iniciatīvas jau kopš 1999. gada atzīmē 21. februārī.

Bibliotekārajās stundās aicinām Jēkabpils skolu audzēkņus iepazīties ar datubāzē Letonika pieejamām elektroniskajām vārdnīcām, to piedāvājumiem, mēģināt pašiem sameklēt dažādu vārdu tulkojumus, uzzināt, kas ir “Vidusvidzemnieku biogrāfiskā vārdnīca", "Terminu un svešvārdu skaidrojošajā vārdnīca" un citas elektroniskās vārdnīcas, ko piedāvā Letonika.

Būs arī iespēja uzzināt, kas ir prof. Janīnas Kursītes sastādītā Vārdene, kā arī piedalīties dažādu prāta mīklu minēšanā.

 

  


Filmas "Reiz dzīve ap Trešdienas tirgus laukumu ritēja..." seansi
20.12.2016.

2017. gada janvārī Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē aicinām pilsētas skolu audzēkņus noskatīties studijas "Sī & Mī" filmu "Reiz dzīve ap Trešdienas tirgus laukumu ritēja..." un piedalīties sarunās par pilsētas vēsturi.

Senais Jēkabpils vēsturiskais centrs – laukums pie Svētā Gara pareizticīgo baznīcas ir vēstures notikumiem bagāta vieta, no kuras izaugusi pilsēta. Šeit kopš sendienām bija pilsētniekiem un Daugavas plostniekiem svarīgi objekti – Trešdienas jeb Siena tirgus, baznīca, Zvanītāja krogs, vēlāk arī pilsētas valde, veikali, izglītības iestādes, dažādi rūpniecības uzņēmumi un pakalpojumi.

Skatoties filmu, skolēni varēs iepazīties ne tikai ar šīs vietas vēsturi, bet arī ieklausīties jēkabpiliešu stāstījumā, kuru dzīve un darbs saistīti ar Trešdienas tirgus laukumu, izsekot līdzi mūsu tautas un pilsētas vēsturiskajiem notikumiem.

Uz filmas seansiem lūdzam pieteikties iepriekš pa tālruni 29554991.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Biedrību Jēkabpils mantojums.

 

 

 

 

 

 

 
 
        
 
Arhīvs:  2016.g.  2015.g.  2014.g.  2013.g.  2010.g. 2011.g.  2012.g.