Jēkabpils pilsētas bibliotēka
Vecpilsētas laukums 3c,
Jēkabpils, LV - 5201
NMR kods 90009232322
A/S „SWEDBANK”
Konts: LV31HABA0551028081929
Kods: HABALV22
Šodien ir: 18.02.2018.
KONTAKTIDARBALAIKSPAKALPOJUMILIETOŠANAS NOTEIKUMI
JAUNUMI
NOTIKUMI
GRĀMATU JAUNUMI
IESAKĀM!
FILMAS ABONEMENTĀ
J.KALNIŅA DĀVINĀJUMS
PAR BIBLIOTĒKU
DARBĪBAS VIRZIENI
Ceļojošās izstādes
BIBLIOTĒKAS VĒSTURE
PUBLIKĀCIJAS
VIDEO/AUDIO
JĒKABPILS GODA GRĀMATA
NOVADPĒTNIECĪBA
Bibliogrāfiskie rādītāji
Ievērojami cilvēki
Digitālās kolekcijas
Mūsu novadnieki
Tematiskās mapes
MŪSU DRAUGI
VIESU GRĀMATA
E-kursi
E-JĒKABPILS
NODERĪGI PORTĀLI
DATUBĀZES
PATEICAMIES!
LAPAS KARTE
Grāmatu
Patversme
 

                                                                                                                                        Seko mums

 
 SKATIES * LASI * UZZINI * PIEDALIES!
 
JĒKABPILS PILSĒTAS BIBLIOTĒKAS
BĒRNU
LITERATŪRAS NODAĻA
Pasta iela 39, Jēkabpils
 
Vadītāja Valda Kļaviņa
E-pasts: jbb@zednet.lv
Telefoni: 65236099, 65231376 

 

AKTUĀLI

 

                   

 

Sameklē pats grāmatas ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ!

Meklē grāmatas pēc tēmas? Spied uz attēla!

Latvija
Autoru pasakas Čaklām rokām Daba Detektīvi Dinozauri Dzeja bērniem Dzīvnieki
Fantastika Galdiņ, klājies! Jautrās grāmatas Lasītāji iesaka Latviešu tautas pasakas Lugas bērniem Mīlestības romāni Pasaciņas
 
Spēles bērniem Sāksim mācīties! Šausmu stāsti Stāsti par dzīvniekiem Tīņu romāns Vinnijs Pūks Vāģi  Ceļojumi

 

 

 

 

 

 

1., 8., 15. un 22. februārī mīklu maratons "Pūcītes ceturtdienas"  
23.01.2018. 

Ir klāt februāris un klāt arī bērnu iemīļotais mīklu maratons. Pūcīte ir čakli pastrādājusi vasarā un rudenī, vācot dažādas mīklas un uzdevumus. Ik ceturtdienu gaidām mīklu minētājus bibliotēkas lasītavā. Kā vienmēr dalībniekam būs jāatrisina divi uzdevumi un jāpagatavo kāda praktiska lietiņa.

Par dalību pasākumā tabulā krāsies punkti, kas noslēgumā ļaus piedalīties balvu loterijā. Lai prieks un veiksme piedaloties mīklu maratonā!

 

 

 

5. februārī aktivitāšu diena "Drošāks internets sākas ar tevi" /atzīmējot Vispasaules Drošāka interneta dienu/   
23.01.2018. 

Šogad jau piecpadsmito gadu Latvijā tiek organizēta Drošāka interneta diena. Šajā dienā, ar mērķi pievērst interneta lietotāju uzmanību drošībai internetā, aicinām apmeklētājus iesaistīties dažādās aktivitātēs. Mazāko klašu skolēni varēs minēt krustvārdu mīklu, kur burtu jūklī būs jāatrod termini, kas saistīti ar interneta lietošanu. Vecāko klašu skolēni, veicot testu, noskaidros, kas ir privātums, iepazīsies ar riskiem, kuros varam nonākt publicējot personīgu informāciju.

Mācīsimies kopā veidot labu, drošu un pieklājīgu interneta vidi!

 

 

14. februārī plkst.14.00 Jēkabpils Tautas namā lasīšanas veicināšanas akcijas "Bērnu/jauniešu/ vecāku žūrija - 2017" noslēguma pasākums  
23.01.2018. 

Vairākus mēnešus eksperti lasīja Bērnu žūrijas grāmatas un vērtēja tās elektroniskajā anketā. 14. februārī Jēkabpils Tautas namā gaidīsim pašus čaklākos Bērnu žūrijas dalībniekus uz noslēguma pasākumu, lai visi kopā pārrunātu lasīto un, protams, saņemtu dāvaniņas.

 

 
 


 
LASĪTĀJU PULCIŅA NODARBĪBA 7. FEBRUĀRĪ PLKST.15.00 !

 

 

Lasītavā grāmatu skate "Vēl augstāk, vēl tālāk, vēl ātrāk!" /XXIII Ziemas Olimpiskās spēles/
23.01.2018. 

Olimpiskās spēles tiek uzskatītas par pasaulē lielākajām sporta sacensībām. Piedalīties, un vēl jo vairāk uzvarēt tajās, ir katra sportista sapnis. Klāt XXIII Ziemas Olimpiskās spēles, kas norisināsies Dienvidkorejas kalnu kūrortā Phjončhanā. Arī Latvijas Olimpiskā komanda 43 sportistu sastāvā, pārstāvot 10 sporta veidus, ir gatava startiem baltajās trasēs.

Lasot grāmatu un žurnālu rakstus, iepazīsim mūsu olimpiešus tuvāk un turēsim par viņiem īkšķus!

 

Izstāde "Sveiks, Suņa gads!"
23.01.2018. 

Izstādē jūs ieraudzīsiet gan sen zināmās grāmatas par sunīti Pifu, Lesiju, Reksi, gan arī mazāk pazīstamās par Kriksi, Maksi, Lūci, Ringu un daudziem citiem jaukiem un gudriem suņiem.

Izlasi arī tu šos stāstus un varbūt iegūsi jaunus grāmatu draugus.

 

Izstāde "Ar starošanas prieku" /dzejniecei Ārijai Elksnei - 90/
23.01.2018. 

Dzejniece Ārija Elksne ir mūsu novadniece, bērnību un skolas gadus pavadījusi Krustpilī. Ā. Elksnes dzeja valdzināja lasītājus ar sirsnību un vienkāršību. Viņas vārsmās katrs var ielikt pats savu dzīves pieredzi, izjust savas sāpes un pārdzīvojumus. Izdoti vairāk nekā 10 dzejoļu krājumi. Bērniem Ārija Elksne sarakstījusi pasaku dzejā “Kā Pēcītis gāja pie rūķiem”.

 

 

Izstāde "Lielais sapņotājs" /rakstniekam Žilam Vernam - 190/
23.01.2018. 

Franču rakstnieku Žilu Vernu pazīst katrs fantastikas literatūras cienītājs visā pasaulē. Autoru vienmēr vilinājuši piedzīvojumi, tāli un bīstami ceļojumi. Tādos viņš ne tikai sūtījis savu darbu varoņus, bet arī devies pats. Žils Verns kopš bērnības bija ļoti zinātkārs. Būdams vēl jaunos gados, viņš izveidojās par vienu no izglītotākajiem sava laika cilvēkiem. Iegūtās zināšanas rakstniekam ļāva ģeniāli paredzēt zinātnes attīstību nākotnē. Lai arī šodienas īstenība ir pārspējusi lielā fantasta sapņus, Verna aizraujoši uzrakstītos romānus lasītāji joprojām lasa.

 

 

Izstāde "Latvijas nauda" /2. izstāde ciklā "Latvijas kultūras kanons"/
23.01.2018. 

Latvijas nauda ir Latvijas kultūras zīme, kas simbolizē valsts neatkarību un latvisko piederību. Latvijas naudaszīmēs un monētās ir attēloti mūsu kultūras tradīcijās sakņotie tēli, simboli un vērtības. Tām ir augsta dizainiskā vērtība un tās ir uzskatāmas par neliela izmēra mākslas darbiem.

 

 

 

 

 

 

Darbu noslēdz lasīšanas veicināšanas akcija "Bērnu/ jauniešu/vecāku žūrija - 2017"!   
21.12.2017. 

Latvijā jau 17 gadus veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Arī šogad rakstnieki ir uzrakstījuši jaunas grāmatas, tulkotāji pārtulkojuši ārzemju rakstnieku darbus, mākslinieki radījuši neparastas ilustrācijas un tagad ar nepacietību gaida sava veikuma novērtējumu.

Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā “Bērnu žūrija 2017” darbu sāk līdz ar jauno mācību gadu – 1. septembrī. Aicinām iesaistīties labāko grāmatu noteikšanā gan iepriekšējo gadu ekspertus, gan jaunus dalībniekus. Lai lasot pavadītais, laiks ir patīkams, aizraujošs un iedvesmojošs!

 


 

Sākas labāko lasītāju gada konkurss "Zvaigžņu lasītāji"  
21.12.2017. 

Arī 2018. gadā bibliotēkā notiks lasītāju konkurss “Zvaigžņu lasītāji”. Izvērtējot pagājušā gada pieredzi, ir nedaudz mainīti konkursa noteikumi. Labākos lasītājus, tāpat kā līdz šim, noteiksim katru mēnesi un katru mēnesi arī sumināsim trīs visčaklākos lasītājus ar nelielām balviņām.

Atgādinām, ka tiek uzskaitītas gan lasītās grāmatas, gan žurnāli. Labu veiksmi!

 


 

No 15. līdz 20. janvārim faktu spēle "Kā radās lietas"  
21.12.2017. 

Ik dienas mēs sastopamies ar dažādām lietām un ierīcēm - sākot no pulksteņa līdz pat I-robotam. Neviena no tām nav tā vienkārši nokrituši no gaisa. Tās izgudrojuši cilvēki. Kā kļūt par izgudrotāju? Jākrāj zināšanas fizikā, ķīmijā, matemātikā un jāveic daudzi eksperimenti. Izcili zinātnieki ir bijuši zināt kāri jau bērnībā.

Arī mūsu faktu spēle sastāvēs no divām daļām. Vispirms noskaidrosim, kāda izgudrojuma vēsturi un tad katram dalībniekam būs iespēja piedalīties interesanta eksperimenta veikšanā.

Faktu spēle notiek nedēļā, kad tiek atzīmēta Pasaules bērnu izgudrojumu diena. Varbūt arī mūsu vidū aug kāds ievērojams izgudrotājs!?

 

Lasītavā grāmatu skate "Cilvēka labākais draugs"
21.12.2017. 

Astrologi pareģo, ka Suņa gads būs mierīgs un mērens. Cik daudz mēs zinām par šo dzīvnieku, kurš kopā ar cilvēku dzīvo jau 14 000 gadu?

Ielūkosimies grāmatu un žurnālu rakstos un uzzināsim kaut ko vairāk par suņiem!

 

Izstāde "Raibā dzīve, cik tu man mīļa!" /rakstniekam Rūdolfam Blaumanim - 155/
21.12.2017. 

Lai arī šogad Rūdolfam Blaumanim atzīmējam jau 155. dzimšanas dienu, lasītājiem viņš joprojām ir viens no visiemīļotākajiem rakstniekiem. R. Blaumanis ir strādājis turpat vai visos literatūras žanros. Viņš tiek uzskatīts par psiholoģiskās noveles aizsācēju latviešu literatūrā, kā arī ir pirmais reālistiskās drāmas meistars latviešu dramaturģijā.  Blaumanis darbojies arī dzejā un pat bērnu literatūrā, sarakstīdams  populāro pasaku “Velniņi”. Pēc vairākiem viņa darbu motīviem ir uzņemtas kinofilmas.

 

Izstāde "Gunārs Birkerts. Latvijas Nacionālā bibliotēka" /1. izstāde ciklā "Latvijas kultūras kanons"/
21.12.2017. 

Gunārs Birkerts ir latviešu izcelsmes ASV arhitekts un tiek uzskatīts par visu laiku ievērojamāko latviešu arhitektu. Par darbu pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas viņš ir teicis: “Tā ir ēka, pie kuras visilgāk esmu strādājis. Tā ir ēka, kurai esmu nodevies ar sirdi un dvēseli, jo tas nav tikai pasūtījums. Tā ir ēka Latvijai, manai dzimtenei, kur dzimuši un auguši arī mani vecāki. Tas ir tāds nacionāls gods, ka es to varēju darīt, un tas dod man stiprumu. Tas ir tas galvenais.”

 

 

 

 

 

Arhīvs: 2017.g.   2016.g.  2015.g.   2014.g.