Jēkabpils pilsētas bibliotēka
Vecpilsētas laukums 3c,
Jēkabpils, LV - 5201
NMR kods 90009232322
A/S „SWEDBANK”
Konts: LV31HABA0551028081929
Kods: HABALV22
Šodien ir: 23.06.2018.
KONTAKTIDARBALAIKSPAKALPOJUMILIETOŠANAS NOTEIKUMI
JAUNUMI
NOTIKUMI
GRĀMATU JAUNUMI
IESAKĀM!
FILMAS ABONEMENTĀ
J.KALNIŅA DĀVINĀJUMS
PAR BIBLIOTĒKU
DARBĪBAS VIRZIENI
Ceļojošās izstādes
BIBLIOTĒKAS VĒSTURE
PUBLIKĀCIJAS
VIDEO/AUDIO
JĒKABPILS GODA GRĀMATA
NOVADPĒTNIECĪBA
Bibliogrāfiskie rādītāji
Ievērojami cilvēki
Digitālās kolekcijas
Mūsu novadnieki
Tematiskās mapes
MŪSU DRAUGI
VIESU GRĀMATA
E-kursi
E-JĒKABPILS
NODERĪGI PORTĀLI
DATUBĀZES
PATEICAMIES!
LAPAS KARTE
Grāmatu
Patversme
 

                                                                                                                                        Seko mums

 
 SKATIES * LASI * UZZINI * PIEDALIES!
 
JĒKABPILS PILSĒTAS BIBLIOTĒKAS
BĒRNU
LITERATŪRAS NODAĻA
Pasta iela 39, Jēkabpils
 
Vadītāja Valda Kļaviņa
E-pasts: jbb@zednet.lv
Telefoni: 65236099, 65231376 

 

AKTUĀLI !

 Lasītāko grāmatu TOP 10
2017. gadā

 

                   

 

Sameklē pats grāmatas ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ!

Meklē grāmatas pēc tēmas? Spied uz attēla!

Latvija
Autoru pasakas Čaklām rokām Daba Detektīvi Dinozauri Dzeja bērniem Dzīvnieki
Fantastika Galdiņ, klājies! Jautrās grāmatas Lasītāji iesaka Latviešu tautas pasakas Lugas bērniem Mīlestības romāni Pasaciņas
 
Spēles bērniem Sāksim mācīties! Šausmu stāsti Stāsti par dzīvniekiem Tīņu romāns Vinnijs Pūks Vāģi  Ceļojumi

 

 

  

 
No 4. līdz 15. jūnijam Lielā punktu spēle "Mārītes vasaras ceļojums" /1. spēle ciklā "Pie mums, Latvijā"/ 
23.05.2018. 

Mazā punktotā mārīte šogad ir nolēmusi doties vasaras ceļojumā, apceļojot Latviju. Dosimies viņai līdz un, ciemojoties dažādās Latvijas pilsētās, un novados, apmeklējot tūrisma objektus un interesantus dabas veidojumus, krāsim punktus lielajā vasaras punktu spēlē!

  

 

14. un 28. jūnijā galda spēļu pēcpusdiena "Sākam spēli!" 
23.05.2018. 

Bibliotēkā ne tikai var lasīt grāmata un žurnālus un strādāt ar datoru. Galda spēļu spēlēšana ir lieliska iespēja trenēt atmiņu un domāšanu, pārbaudīt savu atjautību un veiklību. Sākot ar maiju, divas reizes mēnesī ceturtdienu pēcpusdienās lasītavā atvērsim pavisam jaunas, tikko iegādātas galda spēles. Spēles ir dažādas – gan izglītojošas, gan izklaidējošas.

Nāc spēlēt viens jeb kopā ar draugiem. Būs jautri un interesanti!

  

Lasītavā grāmatu skate "Zemgales plašajos klajumos" /2. izstāde ciklā "Mūsu zeme Latvija"/
23.05.2018. 

Zemgale ir viens no mazākajiem Latvijas novadiem un atrodas Latvijas viducī. Lielāko daļu Zemgales teritorijas aizņem līdzenumi, kuru tīrumos labāk nekā citos novados aug kvieši un mieži. Tāpēc Zemgali tēlaini mēdz dēvēt par Latvijas maizes klēti. Īpašs novada lepnums ir Rundāles pils – lielākais un greznākais muižas ansamblis Latvijā. Šī daudzu izcilu mākslas un kultūras vērtību krātuve neatstāj vienaldzīgu nevienu, kas to apmeklē. Acis priecē arī atjaunotais pils parks, kas vasarā saplaukst krāšņos, daudzveidīgos ziedos.

 

 

Lasītavā grāmatu skate "Svinam Jāņus!" /23. jūnijs - Vasaras saulgrieži/
23.05.2018. 

Jāņi ir vieni no populārākajiem tautas svētkiem Latvijā., kurus gaida un svin gan pieaugušie, gan bērni. Noteikti arī tavu svētku tradīcijās ik gadu tiek iekļauta vainagu pīšana, ugunskura kuršana, garšīgu pīrāgu un siera ēšana. Ieskaties izstādē un uzzini, kādas vēl tradicionālās Jāņu izdarības pastāv un centies kādu no tām ieviest arī savā ģimenē!

 

 

Izstāde "Literatūra. Jānis Jaunsudrabiņš. Baltā grāmata" /6. izstāde ciklā "Latvijas kultūras kanons"/
23.05.2018. 

Jāņa Jaunsudrabiņa bērnības atmiņu krājumu “Baltā grāmata”, kas tapis aptuveni pirms simts gadiem, var uzskatīt par vienu no izcilākajiem latviešu bērnu literatūras darbiem, ko ilustrē savdabīgi autora zīmējumi. “Baltā grāmata” 100 tēlojumos aptver gan gadskārtu ritējumu, gan sadzīviskas ainas, gan lauku cilvēku darba ikdienas un nedaudzo svētku tēlojumu Sēlijas novadā mazā Janča acīm.

 

 

  

 

10. un 24. maijā galda spēļu pēcpusdiena "Sākam spēli!"  
23.04.2018. 

Bibliotēkā ne tikai var lasīt grāmata un žurnālus un strādāt ar datoru. Galda spēļu spēlēšana ir lieliska iespēja trenēt atmiņu un domāšanu, pārbaudīt savu atjautību un veiklību. Sākot ar maiju, divas reizes mēnesī ceturtdienu pēcpusdienās lasītavā atvērsim pavisam jaunas, tikko iegādātas galda spēles. Spēles ir dažādas – gan izglītojošas, gan izklaidējošas.

Nāc spēlēt viens jeb kopā ar draugiem. Būs jautri un interesanti!

  


 
LASĪTĀJU PULCIŅA NODARBĪBA 9. MAIJĀ PLKST.15.00 !

  

Lasītavā grāmatu skate "Gudra kā jūra visa Kurzeme dun" /1. izstāde ciklā "Mūsu zeme Latvija"/
23.04.2018. 

Maijā sākam neklātienes ceļojumu pa četriem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Katram no tiem ir bijusi atšķirīga vēstures gaita, saimniekošanas tradīcijas, ēdieni un tautas paražas. Kā pirmo iepazīsim Kurzemi. Šis novads atrodas Latvijas rietumos pie Baltijas jūras. Piekrastē izveidojušies daudzi mazi zvejnieku ciemati, kā arī ostas pilsētas – Liepāja un Ventspils. Kurzemes lepnums ir meži un burvīgās mazpilsētas, kā arī Baltijas platākais ūdenskritums Ventas rumba. Apceļojam Kurzemi!

  

Izstāde "Visādi dzejoļi, visādas pasakas" /dzejniekam Imantam Ziedonim - 85/
23.04.2018. 

Dzejnieks Imants Ziedonis ar saviem darbiem ir spējis uzrunāt visas lasītāju paaudzes – no bērna līdz sirmgalvim. Viņš sarakstījis 14 dzejas krājumus, poēmas, epifānijas, ceļojumu piezīmes, filmu scenārijus. Īpašas ir Imanta Ziedoņa literārās pasakas, kuras ar interesi lasa gan bērni, gan pieaugušie. Lasītājus saista dzejnieka spilgtā, neparastā tēlainība, viņa bagātā un krāšņā latviešu valoda.

  

Izstāde "Literatūra. Vizma Belševica. Bille" /5. izstāde ciklā "Latvijas kultūras kanons"/
23.04.2018. 

Vizmas Belševicas triloģija “Bille” ir viens no izcilākajiem latviešu prozas darbiem, kas 20. gadsimta 90. gados mainīja priekšstatu par bērnības atmiņu atainojumu literatūrā pēc Otrā pasaules kara, un neierasti tieši tēlo bērna un vecāku, bērna un pasaules attiecības. Pēc šī darba motīviem šogad ir tapusi arī režisores Ināras Kolmanes spēlfilma “Bille”.

 

  

 

  

 

 

5., 12., 19., 26. aprīlī mīklu maratons "Pūcītes ceturtdienas"  
26.03.2018. 

Aprīlī turpinās bērnu iemīļotais mīklu maratons. Pūcīte ir čakli pastrādājusi vasarā un rudenī, vācot dažādas mīklas un uzdevumus. Ik ceturtdienu gaidām mīklu minētājus bibliotēkas lasītavā. Kā vienmēr dalībniekam būs jāatrisina divi uzdevumi un jāpagatavo kāda praktiska lietiņa.

Par dalību pasākumā tabulā krāsies punkti, kas noslēgumā – 26. aprīlī -  ļaus piedalīties balvu loterijā. Lai prieks un veiksme piedaloties mīklu maratonā!

  

 

No 23. līdz 29. aprīlim aktivitātes Bibliotēku nedēļā "Lasīšanas darbnīca"  
26.03.2018. 

Bibliotēku nedēļas laikā bērnu bibliotēkā tevi gaida dažādas aktivitātes - varēsi piedalīties literārā viktorīnā, meklēt faktus enciklopēdijās un datorā, gatavot grāmatzīmes un krāsot pasaku attēlus. Visu aprīļa mēnesi, Bibliotēku nedēļu ieskaitot, aicināsim apmeklētājus aizpildīt aptauju par bibliotēkas darbu un iemest to “Ideju krātuvītē”. Veidosim labāku bibliotēku kopā!

  

 

 


 
LASĪTĀJU PULCIŅA NODARBĪBA 4. APRĪLĪ PLKST.15.00 !

  

Lasītavā grāmatu skate "Reiz dzīvoja princese"
26.03.2018. 

Pasaule ir pilna ar princesēm – gan īstām, gan izdomātām. Šoreiz izstādē ieraudzīsi grāmatas par pasaku princesēm. Visi slavenākie pasaku rakstnieki – H.K. Andersens, Brāļi Grimmi, Šarls Perro – aprakstījuši princešu dzīvi. Tās ir arī katras tautas pasaku krājumos. Pasakas par princesēm rodas arī mūsdienās. Un arī katrs no mums var sacerēt pasaku par visskaistāko princesi pasaulē!

  

Izstāde "Putni nes mums pavasari"
26.03.2018. 

Putni ir visur! Ja pietiekami ilgi skatīsies laukā pa logu, tu noteikti redzēsi kādu putnu – pat ja būsi ziemā steidzīgas pilsētas vidū. Un, tuvojoties pavasarim, to kļūst arvien vairāk, jo sāk atgriezties gājputni. Pasaulē ir vairāk nekā 10 000 putnu veidu, un vairāk nekā tūkstoš sugu var sastapt tepat Eiropā. Iepazīt putnu dzīvi ir ļoti interesanti un tieši pavasaris ir īstais laiks, kad sākt to darīt. Ar putnu vērošanu var nodarboties gan vienatnē, gan kopā ar draugiem vai ģimeni. Pamēģini un varbūt putnu vērošana kļūs par tavu hobiju mūža garumā!

  

Izstāde "Smiekli nāk!"
26.03.2018. 

Anekdotes “dzīvo” bērnudārzā, skolā, uz ielas, mobilo telefonu īsziņās un datorā. Bibliotēkā anekdotes var atrast grāmatās un žurnālos. Paņem kādu bibliotēkas izstādes grāmatu, atrodi vēl nedzirdētu anekdoti, iemācies to un pārsteidz savus draugus. Varēsiet smieties kopā!

  

Izstāde "Literatūra. Reinis un Matīss Kaudzītes. Mērnieku laiki" /"4. izstāde ciklā "Latvijas kultūras kanons"/
26.03.2018.