Jēkabpils pilsētas bibliotēka
Vecpilsētas laukums 3c,
Jēkabpils, LV - 5201
NMR kods 90009232322
A/S „SWEDBANK”
Konts: LV31HABA0551028081929
Kods: HABALV22
Šodien ir: 24.04.2018.
KONTAKTIDARBALAIKSPAKALPOJUMILIETOŠANAS NOTEIKUMI
JAUNUMI
NOTIKUMI
GRĀMATU JAUNUMI
IESAKĀM!
FILMAS ABONEMENTĀ
J.KALNIŅA DĀVINĀJUMS
PAR BIBLIOTĒKU
DARBĪBAS VIRZIENI
Ceļojošās izstādes
BIBLIOTĒKAS VĒSTURE
PUBLIKĀCIJAS
VIDEO/AUDIO
JĒKABPILS GODA GRĀMATA
NOVADPĒTNIECĪBA
Bibliogrāfiskie rādītāji
Ievērojami cilvēki
Digitālās kolekcijas
Mūsu novadnieki
Tematiskās mapes
MŪSU DRAUGI
VIESU GRĀMATA
E-kursi
E-JĒKABPILS
NODERĪGI PORTĀLI
DATUBĀZES
PATEICAMIES!
LAPAS KARTE
Grāmatu
Patversme
 

                                                                                                                                        Seko mums

 
 SKATIES * LASI * UZZINI * PIEDALIES!
 
JĒKABPILS PILSĒTAS BIBLIOTĒKAS
BĒRNU
LITERATŪRAS NODAĻA
Pasta iela 39, Jēkabpils
 
Vadītāja Valda Kļaviņa
E-pasts: jbb@zednet.lv
Telefoni: 65236099, 65231376 

 

AKTUĀLI !

 Lasītāko grāmatu TOP 10
2017. gadā

 

                   

 

Sameklē pats grāmatas ELEKTRONISKAJĀ KATALOGĀ!

Meklē grāmatas pēc tēmas? Spied uz attēla!

Latvija
Autoru pasakas Čaklām rokām Daba Detektīvi Dinozauri Dzeja bērniem Dzīvnieki
Fantastika Galdiņ, klājies! Jautrās grāmatas Lasītāji iesaka Latviešu tautas pasakas Lugas bērniem Mīlestības romāni Pasaciņas
 
Spēles bērniem Sāksim mācīties! Šausmu stāsti Stāsti par dzīvniekiem Tīņu romāns Vinnijs Pūks Vāģi  Ceļojumi

  

  

 

10. un 24. maijā galda spēļu pēcpusdiena "Sākam spēli!"  
23.04.2018. 

Bibliotēkā ne tikai var lasīt grāmata un žurnālus un strādāt ar datoru. Galda spēļu spēlēšana ir lieliska iespēja trenēt atmiņu un domāšanu, pārbaudīt savu atjautību un veiklību. Sākot ar maiju, divas reizes mēnesī ceturtdienu pēcpusdienās lasītavā atvērsim pavisam jaunas, tikko iegādātas galda spēles. Spēles ir dažādas – gan izglītojošas, gan izklaidējošas.

Nāc spēlēt viens jeb kopā ar draugiem. Būs jautri un interesanti!

  


 
LASĪTĀJU PULCIŅA NODARBĪBA 9. MAIJĀ PLKST.15.00 !

  

Lasītavā grāmatu skate "Gudra kā jūra visa Kurzeme dun" /1. izstāde ciklā "Mūsu zeme Latvija"/
23.04.2018. 

Maijā sākam neklātienes ceļojumu pa četriem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Katram no tiem ir bijusi atšķirīga vēstures gaita, saimniekošanas tradīcijas, ēdieni un tautas paražas. Kā pirmo iepazīsim Kurzemi. Šis novads atrodas Latvijas rietumos pie Baltijas jūras. Piekrastē izveidojušies daudzi mazi zvejnieku ciemati, kā arī ostas pilsētas – Liepāja un Ventspils. Kurzemes lepnums ir meži un burvīgās mazpilsētas, kā arī Baltijas platākais ūdenskritums Ventas rumba. Apceļojam Kurzemi!

  

Izstāde "Visādi dzejoļi, visādas pasakas" /dzejniekam Imantam Ziedonim - 85/
23.04.2018. 

Dzejnieks Imants Ziedonis ar saviem darbiem ir spējis uzrunāt visas lasītāju paaudzes – no bērna līdz sirmgalvim. Viņš sarakstījis 14 dzejas krājumus, poēmas, epifānijas, ceļojumu piezīmes, filmu scenārijus. Īpašas ir Imanta Ziedoņa literārās pasakas, kuras ar interesi lasa gan bērni, gan pieaugušie. Lasītājus saista dzejnieka spilgtā, neparastā tēlainība, viņa bagātā un krāšņā latviešu valoda.

  

Izstāde "Literatūra. Vizma Belševica. Bille" /5. izstāde ciklā "Latvijas kultūras kanons"/
23.04.2018. 

Vizmas Belševicas triloģija “Bille” ir viens no izcilākajiem latviešu prozas darbiem, kas 20. gadsimta 90. gados mainīja priekšstatu par bērnības atmiņu atainojumu literatūrā pēc Otrā pasaules kara, un neierasti tieši tēlo bērna un vecāku, bērna un pasaules attiecības. Pēc šī darba motīviem šogad ir tapusi arī režisores Ināras Kolmanes spēlfilma “Bille”.

 

  

 

  

 

 

5., 12., 19., 26. aprīlī mīklu maratons "Pūcītes ceturtdienas"  
26.03.2018. 

Aprīlī turpinās bērnu iemīļotais mīklu maratons. Pūcīte ir čakli pastrādājusi vasarā un rudenī, vācot dažādas mīklas un uzdevumus. Ik ceturtdienu gaidām mīklu minētājus bibliotēkas lasītavā. Kā vienmēr dalībniekam būs jāatrisina divi uzdevumi un jāpagatavo kāda praktiska lietiņa.

Par dalību pasākumā tabulā krāsies punkti, kas noslēgumā – 26. aprīlī -  ļaus piedalīties balvu loterijā. Lai prieks un veiksme piedaloties mīklu maratonā!

  

 

No 23. līdz 29. aprīlim aktivitātes Bibliotēku nedēļā "Lasīšanas darbnīca"  
26.03.2018. 

Bibliotēku nedēļas laikā bērnu bibliotēkā tevi gaida dažādas aktivitātes - varēsi piedalīties literārā viktorīnā, meklēt faktus enciklopēdijās un datorā, gatavot grāmatzīmes un krāsot pasaku attēlus. Visu aprīļa mēnesi, Bibliotēku nedēļu ieskaitot, aicināsim apmeklētājus aizpildīt aptauju par bibliotēkas darbu un iemest to “Ideju krātuvītē”. Veidosim labāku bibliotēku kopā!

  

 

 


 
LASĪTĀJU PULCIŅA NODARBĪBA 4. APRĪLĪ PLKST.15.00 !

  

Lasītavā grāmatu skate "Reiz dzīvoja princese"
26.03.2018. 

Pasaule ir pilna ar princesēm – gan īstām, gan izdomātām. Šoreiz izstādē ieraudzīsi grāmatas par pasaku princesēm. Visi slavenākie pasaku rakstnieki – H.K. Andersens, Brāļi Grimmi, Šarls Perro – aprakstījuši princešu dzīvi. Tās ir arī katras tautas pasaku krājumos. Pasakas par princesēm rodas arī mūsdienās. Un arī katrs no mums var sacerēt pasaku par visskaistāko princesi pasaulē!

  

Izstāde "Putni nes mums pavasari"
26.03.2018. 

Putni ir visur! Ja pietiekami ilgi skatīsies laukā pa logu, tu noteikti redzēsi kādu putnu – pat ja būsi ziemā steidzīgas pilsētas vidū. Un, tuvojoties pavasarim, to kļūst arvien vairāk, jo sāk atgriezties gājputni. Pasaulē ir vairāk nekā 10 000 putnu veidu, un vairāk nekā tūkstoš sugu var sastapt tepat Eiropā. Iepazīt putnu dzīvi ir ļoti interesanti un tieši pavasaris ir īstais laiks, kad sākt to darīt. Ar putnu vērošanu var nodarboties gan vienatnē, gan kopā ar draugiem vai ģimeni. Pamēģini un varbūt putnu vērošana kļūs par tavu hobiju mūža garumā!

  

Izstāde "Smiekli nāk!"
26.03.2018. 

Anekdotes “dzīvo” bērnudārzā, skolā, uz ielas, mobilo telefonu īsziņās un datorā. Bibliotēkā anekdotes var atrast grāmatās un žurnālos. Paņem kādu bibliotēkas izstādes grāmatu, atrodi vēl nedzirdētu anekdoti, iemācies to un pārsteidz savus draugus. Varēsiet smieties kopā!

  

Izstāde "Literatūra. Reinis un Matīss Kaudzītes. Mērnieku laiki" /"4. izstāde ciklā "Latvijas kultūras kanons"/
26.03.2018. 

Brāļu Kaudzīšu 1879. gadā izdotais romāns “Mērnieku laiki” ir pirmais latviešu valodā sarakstītais reālistiskais romāns. Tajā attēloti notikumi divos izdomātos Vidzemes pagastos Slātavā un Čangalienā laikā, kad tur ierodas mērnieki, lai pārmērītu muižas zemes gabalus. Autori spilgti atklāj cilvēku raksturus, rīcību un savstarpējās attiecības. Gadu gaitā romāns ir ieņēmis paliekošu vietu latviešu literatūrā.

 

 

 

  

 

 

1., 8., 15., 22. un 29. martā mīklu maratons "Pūcītes ceturtdienas"  
22.02.2018. 

Arī martā turpinās bērnu iemīļotais mīklu maratons. Pūcīte ir čakli pastrādājusi vasarā un rudenī, vācot dažādas mīklas un uzdevumus. Ik ceturtdienu gaidām mīklu minētājus bibliotēkas lasītavā.

Kā vienmēr dalībniekam būs jāatrisina divi uzdevumi un jāpagatavo kāda praktiska lietiņa. Par dalību pasākumā tabulā krāsies punkti, kas noslēgumā ļaus piedalīties balvu loterijā. Lai prieks un veiksme, piedaloties mīklu maratonā!

  

 

No 19. līdz 23. martam faktu spēle "Iepazīstam Letoniku.lv"  
22.02.2018. 

Šogad Digitālajā Nedēļā iepazīsimies ar interneta resursu Letonika.lv. Šajā apjomīgajā datubāzē atrodama uzticama informācija par Latvijas kultūru, vēsturi, dabu, valodu un literatūru. Te pieejamas arī 13 tulkojošās vārdnīcas, terminu un skaidrojošā vārdnīca, attēlu, video un audio kolekcijas. Prasmīgi izmantojot šo interneta resursu, tas var kļūt par labu palīgu, gatavojot stundas daudzos mācību priekšmetos.

  

 

No 1. līdz 31. martam Jēkabpils Mākslas skolas audzēkņu gleznu izstāde "Satikšanās ar mākslu"
22.02.2018. 

Martā pilsētas bērnu bibliotēkā būs iespēja apskatīt Jēkabpils Mākslas skolas 4. un 5. klašu audzēkņu darbus. Izstādē varēsim skatīt, kā bērni ir interpretējuši izcilus mākslas darbus. Interesanti, ka darbiņi ir dažādi pēc formas un gleznoti uz koka. Jauno mākslinieku skolotājas Ruta Štelmahere un Mētra Štelmahere.

 

 

 


 
LASĪTĀJU PULCIŅA NODARBĪBA 7. MARTĀ PLKST.15.00 !

  

Izstāde "Galdiņ, klājies!" /iepazīsti pavārmākslas noslēpumus/
22.02.2018. 

Galdiņš pats uzklājas tikai pasakās. Lai taptu ēdiens, nākas parosīties virtuvē. Izstādē atrodamās grāmatas tev palīdzēs soli pa solim apgūt pavārmākslas noslēpumus, lai iepriecinātu sevi, savu ģimeni un draugus ar paša gatavotu gardu maltīti vai kādu saldu kārumu.

  

Izstāde "Tu esi neatkārtojama!"
22.02.2018. 

Apmēram 80 procentu meiteņu ir neapmierinātas ar savu ārieni. Viņām vienmēr šķiet, ka tās skaistās ir citas. Arī Tu esi starp tām? Laiks mainīt šo attieksmi pret sevi! Ieskaties izstādes grāmatās. Tajās atrodamie padomi palīdzēs noskaidrot, kas piestāv tieši tev, kā pareizi lietot kosmētiku, kā izvēlēties stilīgus tērpus un rotaslietas. Un atceries: neglīto pīlēnu nav!

 

 

Izstāde "Vai viegli būt jaunam?" /3. izstāde ciklā "Latvijas kultūras kanons"/
22.02.2018. 

Filma ar šādu intriģējošu nosaukumu uzņemta 1986. gadā un ir patiess stāsts par laiku pirms Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad sāka brukt Padomju Savienība. Režisors Juris Podnieks filmā runā par tā laika jauniešu pasaules izjūtu, vērtībām, domām un nākotnes sapņiem.

 

 

 

 

 

1., 8., 15. un 22. februārī mīklu maratons "Pūcītes ceturtdienas"  
23.01.2018. 

Ir klāt februāris un klāt arī bērnu iemīļotais mīklu maratons. Pūcīte ir čakli pastrādājusi vasarā un rudenī, vācot dažādas mīklas un uzdevumus. Ik ceturtdienu gaidām mīklu minētājus bibliotēkas lasītavā. Kā vienmēr dalībniekam būs jāatrisina divi uzdevumi un jāpagatavo kāda praktiska lietiņa.

Par dalību pasākumā tabulā krāsies punkti, kas noslēgumā ļaus piedalīties balvu loterijā. Lai prieks un veiksme piedaloties mīklu maratonā!

 

 

 

5. februārī aktivitāšu diena "Drošāks internets sākas ar tevi" /atzīmējot Vispasaules Drošāka interneta dienu/   
23.01.2018. 

Šogad jau piecpadsmito gadu Latvijā tiek organizēta Drošāka interneta diena. Šajā dienā, ar mērķi pievērst interneta lietotāju uzmanību drošībai internetā, aicinām apmeklētājus iesaistīties dažādās aktivitātēs. Mazāko klašu skolēni varēs minēt krustvārdu mīklu, kur burtu jūklī būs jāatrod termini, kas saistīti ar interneta lietošanu. Vecāko klašu skolēni, veicot testu, noskaidros, kas ir privātums, iepazīsies ar riskiem, kuros varam nonākt publicējot personīgu informāciju.

Mācīsimies kopā veidot labu, drošu un pieklājīgu interneta vidi!

 

 

14. februārī plkst.14.00 Jēkabpils Tautas namā lasīšanas veicināšanas akcijas "Bērnu/jauniešu/ vecāku žūrija - 2017" noslēguma pasākums  
23.01.2018. 

Vairākus mēnešus eksperti lasīja Bērnu žūrijas grāmatas un vērtēja tās elektroniskajā anketā. 14. februārī Jēkabpils Tautas namā gaidīsim pašus čaklākos Bērnu žūrijas dalībniekus uz noslēguma pasākumu, lai visi kopā pārrunātu lasīto un, protams, saņemtu dāvaniņas.

 

 
 


 
LASĪTĀJU PULCIŅA NODARBĪBA 7. FEBRUĀRĪ PLKST.15.00 !

 

 

Lasītavā grāmatu skate "Vēl augstāk, vēl tālāk, vēl ātrāk!" /XXIII Ziemas Olimpiskās spēles/
23.01.2018. 

Olimpiskās spēles tiek uzskatītas par pasaulē lielākajām sporta sacensībām. Piedalīties, un vēl jo vairāk uzvarēt tajās, ir katra sportista sapnis. Klāt XXIII Ziemas Olimpiskās spēles, kas norisināsies Dienvidkorejas kalnu kūrortā Phjončhanā. Arī Latvijas Olimpiskā komanda 43 sportistu sastāvā, pārstāvot 10 sporta veidus, ir gatava startiem baltajās trasēs.

Lasot grāmatu un žurnālu rakstus, iepazīsim mūsu olimpiešus tuvāk un turēsim par viņiem īkšķus!

 

Izstāde "Sveiks, Suņa gads!"
23.01.2018. 

Izstādē jūs ieraudzīsiet gan sen zināmās grāmatas par sunīti Pifu, Lesiju, Reksi, gan arī mazāk pazīstamās par Kriksi, Maksi, Lūci, Ringu un daudziem citiem jaukiem un gudriem suņiem.

Izlasi arī tu šos stāstus un varbūt iegūsi jaunus grāmatu draugus.

 

Izstāde "Ar starošanas prieku" /dzejniecei Ārijai Elksnei - 90/
23.01.2018. 

Dzejniece Ārija Elksne ir mūsu novadniece, bērnību un skolas gadus pavadījusi Krustpilī. Ā. Elksnes dzeja valdzināja lasītājus ar sirsnību un vienkāršību. Viņas vārsmās katrs var ielikt pats savu dzīves pieredzi, izjust savas sāpes un pārdzīvojumus. Izdoti vairāk nekā 10 dzejoļu krājumi. Bērniem Ārija Elksne sarakstījusi pasaku dzejā “Kā Pēcītis gāja pie rūķiem”.

 

 

Izstāde "Lielais sapņotājs" /rakstniekam Žilam Vernam - 190/
23.01.2018. 

Franču rakstnieku Žilu Vernu pazīst katrs fantastikas literatūras cienītājs visā pasaulē. Autoru vienmēr vilinājuši piedzīvojumi, tāli un bīstami ceļojumi. Tādos viņš ne tikai sūtījis savu darbu varoņus, bet arī devies pats. Žils Verns kopš bērnības bija ļoti zinātkārs. Būdams vēl jaunos gados, viņš izveidojās par vienu no izglītotākajiem sava laika cilvēkiem. Iegūtās zināšanas rakstniekam ļāva ģeniāli paredzēt zinātnes attīstību nākotnē. Lai arī šodienas īstenība ir pārspējusi lielā fantasta sapņus, Verna aizraujoši uzrakstītos romānus lasītāji joprojām lasa.

 

 

Izstāde "Latvijas nauda" /2. izstāde ciklā "Latvijas kultūras kanons"/
23.01.2018.