Jēkabpils pilsētas bibliotēka
Vecpilsētas laukums 3c,
Jēkabpils, LV - 5201
NMR kods 90009232322
A/S „SWEDBANK”
Konts: LV31HABA0551028081929
Kods: HABALV22
Šodien ir: 22.01.2019.
KONTAKTIDARBALAIKSPAKALPOJUMILIETOŠANAS NOTEIKUMI
JAUNUMI
NOTIKUMI
GRĀMATU JAUNUMI
IESAKĀM!
FILMAS ABONEMENTĀ
J.KALNIŅA DĀVINĀJUMS
PAR BIBLIOTĒKU
DARBĪBAS VIRZIENI
Ceļojošās izstādes
BIBLIOTĒKAS VĒSTURE
PUBLIKĀCIJAS
VIDEO/AUDIO
JĒKABPILS GODA GRĀMATA
NOVADPĒTNIECĪBA
Bibliogrāfiskie rādītāji
Ievērojami cilvēki
Digitālās kolekcijas
Mūsu novadnieki
Tematiskās mapes
MŪSU DRAUGI
VIESU GRĀMATA
E-kursi
E-JĒKABPILS
NODERĪGI PORTĀLI
DATUBĀZES
PATEICAMIES!
LAPAS KARTE
Grāmatu
Patversme
 

PASĀKUMI IZSTĀŽU UN TIKŠANĀS ZĀLĒ

 

 

 
Māras Bojāres dzejas krājuma "Par ko vēl ziedēt man" atvēršana 
23.04.2018.

2018. gada 9. maijā plkst.16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē aicinām uz Māras Bojāres dzejas krājuma "Par ko vēl ziedēt man" atvēršanu.

Māras Bojāres bērnība un jaunības gadi pagāja netālu no Aiviekstes, redzot, kā mainās gadalaiki un daba. Augusi kuplā ģimenē, kurā bija piecas māsas un brālis. Sākumā Māra mācījās Antūžu pamatskolā, bet astoto klasi beidza Medņu pamatskolā. Jau skolas laikā tapa dzejas rindas, arī raksti sienas avīzei.

Jau bērnībā Māra daudz zīmēja, vēlāk gribēja mācīties mākslas skolā, bet sapnis palika neīstenots. Turpināja zīmēt pēc savām izjūtām, savam priekam. Zīmējumi tapuši ar rasēšanas zīmuļiem melnbaltos toņos uz pauspapīra, tajos saskatāmas gaismas spēles.

LASĪT VAIRĀK

 

 

 
 
Filmas "Mēs atgriezāmies" /rež. Inga Nestere/ demonstrējums un tikšanās ar radošo komandu
20.02.2018. 

2018. gada 22. martā plkst.16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē aicinām noskatīties rež. Ingas Nesteres filmu "Mēs atgriezāmies" un tikties ar radošo komandu.  

Dokumentālā filma “Mēs atgriezāmies” ir stāsts par četrām meitenēm – kurzemnieci Gaidu Kalniņu, latgalieti Beātu Ločmeli, zemgalieti Brigitu Kaukuli un vidzemnieci Nitu Matvejevu. Viņas visas nonāca Sibīrijā, skarbajos apstākļos izdzīvoja un atgriezās, lai vēstītu par komunistisko genocīdu nākamajām paaudzēm. Filma vēsta par lielu mīlestību pret savu dzimto vietu, Latviju un ģimeni, par spēju mīlēt un, par spīti visam, dzīvot tālāk ar gaišu skatu nākotnē.

Aicinām noskatīties filmu, tikties ar tās radošo komandu un uzzināt, kā tapa šis stāsts. Pasākums bez ieejas maksas.

FILMAS TĪZERIS

 

 

 

 
Izstādes "Kad zirgs bija cilvēka spārni /Inga Ābele/" atklāšana
20.02.2018.

2018. gada 6. martā plkst.17.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē notiks izstādes "Kad zirgs bija cilvēka spārni /Inga Ābele/" atklāšana. 

izstādi veido Sarmītes Ozoliņas un Jēkabpils pilsētas bibliotēkas novadpētniecības materiāli (fotogrāfijas, dokumenti, bukleti, seni priekšmeti) un stāsti. Izstāde apskatāma līdz 31. martam.

AFIŠA

 

  

 
 
 
 
 
Valodas dienas pēcpusdiena "Stāsti sēliski"
23.01.2018. 

2018. gada 21. februārī plkst.14.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē aicinām uz valodas dienas pēcpusdienu "Stāsti sēliski" un tikšanos ar Jāņa Jaunsudrabiņa muzeja "Riekstiņi" vadītāju, titula "Novada valodniece" ieguvēju Ilzi Līdumu.

Stāstu pēcpusdienā dzirdēsim I. Līdumas stāstījumu par sēlisko izloksni, kas ietilpst Augšzemnieku dialektā un ir latviešu nacionālās identitātes sastāvdaļa, tās rašanos un izplatību mūsdienās, par valodas un vārda nozīmi vispār. Pasākumā dalīsimies arī savā pieredzē, iemācīsimies kādu teikumu pateikt sēliski un varbūt kopā atklāsim ko jaunu. Valodas dienas pēcpusdienu aicinām apmeklēt skolēnus, skolotājus, visus, kas interesējas par latviešu valodu un folkloru.    

Pasākums tiek organizēts UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas” ietvaros.

 

 

 
 
 
Valijas Burtinas zīmējumu izstādes "Dvēseļu ceļojums laikā un telpā" atklāšana
23.01.2018. 

2018. gada 8. februārī plkst.16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē aicinām uz Valijas Burtinas zīmējumu izstādes "Dvēseļu ceļojums laikā un telpā" atklāšanu. Izstāde būs apskatāma līdz 28. februārim.

Valija Burtina dzimusi Jēkabpilī, mācījusies Salas vidusskolā. Zīmēšana ir viens no Valijas Burtinas sirdsdarbiem un hobijiem. Zīmēt Valija sāka jau bērnībā, arī skolas gados labi zīmēja un piedalījās reģionālajās zīmēšanas olimpiādēs. Pēc 8. klases beigšanas gribēja iestāties Rēzeknes mākslas skolā, tomēr dažādu apstākļu dēļ sapnis bija jāatliek.  

LASĪT VAIRĀK