Iesakām izlasīt maijā

Kategorija: Jaunumi 7. Maijs 2024 16:48 158x

Arnolds Švarcenegers.  Esi noderīgs : 7 padomi dzīvei

Rīga : Zvaigzne ABC, [2024]. 

Pasaules slavenākais kultūrists. Vislabāk apmaksātais aktieris Holivudā. Pasaules sestās lielākās ekonomikas vadītājs. Grūti iztēloties, ka tas varētu būt viens un tas pats cilvēks. Tomēr ir – tas ir Arnolds Švarcenegers. Un viņa izcilie panākumi nav nejaušība.
Grāmata “Esi noderīgs” uzrunā lasītāju Arnolda sirsnīgajā, harizmātiskajā balsī, vedinot doties iedvesmojošā ceļojumā, kurā atklājas Arnolda pieeja jēgpilnai dzīvei. Viņš parāda, kā likt šo pieeju lietā, lai virzītos uz savu izsapņoto nākotni. Savas atziņas Arnolds spilgti ilustrē ar stāstiem no personiskās dzīves – gan jau dzirdētiem, gan tādiem, kas pirmoreiz izskan tikai šajā grāmatā.
Pārāk daudziem no mums ir grūti pārstāt sevi žēlot un veltīt visus spēkus mērķa sasniegšanai. Arnolds jau agrā jaunībā izveidoja savu psiholoģisko instrumentu krājumu, kas palīdzēja izlauzties no dzimtās Austrijas mazpilsētas nabadzības un ierobežotajām iespējām. Tagad viņš dalās savās zināšanās ar mums. Kā pats Arnolds – neviens tevi neglābs, viss ir tikai tavās paša rokās. Bet ir arī laba ziņa – tu pats esi viss, kas ir vajadzīgs.


Anderss Hansens.  Ekrāna smadzenes : kā smadzenes, kas nav sinhronizētas ar savu laiku, var radīt stresu, trauksmi un depresiju 

Rīga : Zvaigzne ABC, [2024]. 

Cilvēkam nepiemīt EKRĀNA SMADZENES, saka Anderss Hansens un šarmantā veidā – evolūcijas perspektīvā – rāda, kādas tomēr piemīt. Zinot, kādai pasaulei ir radītas un kā strādā cilvēka smadzenes, var labāk saprast, kāpēc esam tādi, kādi esam, un kas ir nepieciešams, lai justos labi.

• Kāpēc ilgstošs stress ir kaitīgs?
• Kas ir digitālā atkarība?
• Kā sociālo tīklu lietošana maina attiecības ar reālo pasauli?
• Vai mobilā telefona klātbūtne veicina spēju koncentrēties? Un gulēt?

Šie un vēl daudzi citi jautājumi ir neizbēgami, jo pašlaik cilvēks piedzīvo straujākās uzvedības izmaiņas vēsturē. Grāmatā iekļauti vērtīgi padomi digitālajam laikmetam.

ANDERSS HANSENS (Anders Hansen) ir zviedru psihiatrs, publicists un autors, kura grāmatas ir bestselleri Skandināvijā. Tās ir tulkotas daudzās pasaules valodās. Andersa Hansena pētnieciskie darbi tiek publicēti laikrakstos "Dagens Industri" un "Läkartidningen", kā arī "British Medical Journal". Viņš piedalās arī radio un TV programmu veidošanā un uzstājas kā lektors. Latviešu valodā lasiet arī grāmatas “UDHS priekšrocības” un “Smadzeņu spēks”.

#gramata #jaunumi #maijs

Trigger the fancybox