Ilzes Strēles fotoizstāde

Ilzes Strēles fotoizstāde "Mans tautastērps Latvijā un pasaulē"

Kategorija: Jaunumi Izstāde Stāstu bibliotēka 25. Maijs 2020 14:48 30792x

No 22.maija līdz 19.jūnijam aicinām apmeklēt Ilzes Strēles fotoizstādi "Mans tautastērps Latvijā un pasaulē", kas tapusi sadarbībā ar biedrību "Mans tautastērps".

Fotoizstāde ar klāt pievienotiem stāstiem ir skatāma Vēsturiskajā Latvijas bankas ēkā Andreja Pormaļa ielā 11. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka pa tālruni: 20046578 / 65236647

Biedrība “Mans tautastērps” kopš 2015.gada apkopo latviešu personisko tautastērpu stāstus, kuri atspoguļo gan Latvijas vēstures līkločus, gan mūsu senču kultūras mantojumu un tradīcijas, gan arī jaunradi. Biedrība ir izdevusi arī  grāmatu “MANS TAUTASTĒRPS”. Tajā atklājas 120 personīgie tautastērpu stāsti – tie ir stāsti par to, kā tautastērps nokļūst līdz tā valkātājam -  kurš to mantojis, kurš un kāpēc izvēlējies kādu konkrētu novadu, kurš mācījies to darināt pats, kurš meklējis un izzinājis rekonstrukcijas iespējas. Visu grāmatā iekļauto fotogrāfiju autore ir Ilze Strēle. Nu jau tiek pierakstīti stāsti nākamajai grāmatai “MANS TAUTASTĒRPS PASAULĒ” – par personīgā tautastērpa ceļu tur plašumā. Biedrība ir izdevusi arī 2 kalendārus 2019. un 2020. gadam.

Biedrība arī pulcē domubiedrus un organizē izzinošus un radošus pasākumus ne vien tautastērpu un to darināšanas izpētes lauciņā, bet arī mūsdienīgi radošās izpausmēs.

Trigger the fancybox