Īpašuma, cieņas un pateicības zīmes – exlibra meistares Ainas Karlsones darbu izstāde

Īpašuma, cieņas un pateicības zīmes – exlibra meistares Ainas Karlsones darbu izstāde

Kategorija: Jaunumi Izstāde 12. Novembris 2020 20:49 320x

No 13. novembra līdz 12. decembrim Jēkabpils pilsētas bibliotēkā.

13. novembrī aprit 85 gadi kopš dzimusi gleznotāja, grafiķe, sertificēta amatu meistare, grāmatu autore Aina Karlsone (1935-2012). Māksliniece nākusi no Vidzemes. Studējot Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā, mācījusies arī tēlniecību, pie prof. Pētera Upīša apguvusi grāmatzīmju radīšanu linogriezuma un oforta tehnikā. Lielāko sava mūža daļu A. Karlsone dzīvoja Jēkabpilī, strādāja par Jēkabpils Vēstures muzeja mākslas nodaļas vadītāju, mākslinieci noformētāju Jēkabpils “Lauktehnikā”, vadīja mākslas studiju. Veidojusi arī grāmatu, kalendāru un žurnālu vāku zīmējumus un vinjetes.

Vēlāk tieši grāmatzīme jeb ekslibris kļuva par mākslinieces talanta liecinieci – no 1985. gada notika daudzas A. Karlsones izstādes Latvijā un ārzemēs. Ar ekslibru palīdzību māksliniece izteica savu „paldies”, cieņu un toleranci līdzcilvēkiem, Arī daudzi jēkabpilieši var lepoties ar viņiem veltītām, mākslinieces zīmētām grāmatzīmēm.

Aina Karlsone kopumā radījusi vairāk kā 3000 grāmatzīmju, kas veltītas Latvijas kultūras, mākslas un sabiedriskajiem darbiniekiem. Neliela daļa no šīm grāmatzīmēm būs aplūkojama izstādē, kas veltīta mākslinieces 85 gadu jubilejai.

Trigger the fancybox