Izstāde “No novada pūralādes. Zinātne. Zinātnieki”

Izstāde “No novada pūralādes. Zinātne. Zinātnieki”

Kategorija: Jaunumi Tematiskie pasākumi 5. Janvāris 2024 14:02 272x

Izstāde “No novada pūralādes. Zinātne. Zinātnieki”

5.-31. janvārī darba laikā Novadpētniecības lasītavā (Pasta ielā 39).

.

Šogad izstāžu ciklā piedāvāsim bibliotēkas krājuma materiālus par novada cilvēkiem, notikumiem un vietām saistībā ar kādu nozari: medicīnu, zinātni, mākslu, lauksaimniecību u.c. Janvāra izstādē “Zinātne. Zinātnieki” varēs iepazīties ar materiāliem par zinātniekiem, kas nākuši no mūsu novada, šeit dzimuši vai darbojušies. Būs apskatāmi viņu sarakstītie darbi, publikāciju kopijas no periodiskajiem izdevumiem par viņu dzīvi un darbību savā jomā. Arī par mūsu novadā esošajām viņiem veltītajām piemiņas vietām.

Pauls Stradiņš (ārsts), Jānis Stradiņs (ķīmiķis, zinātnes vēsturnieks), Pēteris Rizga (biškopības pamatlicējs), Alma Ancelāne (folkloriste), Georgs Vilhelms Strūve (astronoms) – te minēti tikai daži no mūsu puses ievērojamākajiem ļaudīm–zinātniekiem, kas pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām.

Izstāde tiks izvietota Novadpētniecības lasītavas divos plauktos un vitrīnā.

.

#izstāde #cikls #

Trigger the fancybox