Krēslas stundas lasījums. Patriks Svensons “Zuša evaņģēlijs: stāsts par noslēpumaināko zivi pasaulē”

Krēslas stundas lasījums. Patriks Svensons “Zuša evaņģēlijs: stāsts par noslēpumaināko zivi pasaulē”

Kategorija: Jaunumi Bērniem un jauniešiem 4. Novembris 2022 10:04 1701x

14. novembrī plkst. 17.00 tiešsaistes pasākums “Krēslas stundas lasījums.  Patriks Svensons “Zuša evaņģēlijs: stāsts par noslēpumaināko zivi pasaulē”.  

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa šogad aicina uz kopīgo lasīšanu par dabu Ziemeļvalstīs. Mūsu kultūru caurstrāvo mīlestība pret ziemeļu dabu, kas ir mums tuva un ieņem lielu vietu mūsu ziemeļu stāstos un literārajā tradīcijā. Ziemeļu daba mūs vieno un vēsta par daudzveidību un bagātībām, kas atrodamas mūsu zemeslodes nostūrī. Šīgada kopīgajai lasīšanai izraudzītajās grāmatās centrālo vietu ieņem attiecības starp cilvēku un dabu.

Zviedru rakstnieka Patrika Svensona grāmata stāsta par noslēpumaino zuti, taču reizē arī par rakstnieka attiecībām ar savu tēvu un to, kā zutis saveda viņus kopā. Zinātne jau sen ir lauzījusi galvu par to, kur zutis dzimst, kur tas vairojas un mirst. Patriks Svensons izstāsta mums apdraudētā zuša stāstu, meklējot pats savu sākotni un apvienojot daiļliteratūras paņēmienus ar populāro zinātni. Mēs varam paviesoties rakstnieka bērnības atmiņās pie kupli noauguša vītola blakus klusi plūstošai upei. Tur, Skones dabā, tēvs un dēls apvienojas klusā kopībā.

Pieslēgšanās pasākumam Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Facebook kontā.

Trigger the fancybox