Maija pasākumi Jēkabpils pilsētas bibliotēkā

Maija pasākumi Jēkabpils pilsētas bibliotēkā

Kategorija: Jaunumi Bērniem un jauniešiem 2. Maijs 2023 14:20 1436x

Maija notikumi Jēkabpilī /informatīvs plaukta izstāžu cikls/

2.-31.05. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Novadpētniecības lasītavā (Pasta ielā 39).

Plaukta izstāde iepazīstina ar vēsturiskiem notikumiem Jēkabpilī maijā dažādos laika posmos.

____________________

Literatūras izstāde “Ērikam Hānbergam – 90!”

2.-31.05. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas abonementā (Pormaļa ielā 11)

Literatūras izstāde no bibliotēkas krājuma veltīta rakstniekam, publicistam un žurnālistam Ērikam Hānbergam, kurš 29. maijā atzīmē 90 gadu jubileju. Ēriks Hānbergs daudzus gadus sekojis līdzi lauku cilvēku dzīvei un darbiem, vērojumus dokumentējot savos darbos. Iedibinājis grāmatu sēriju "Jakubāna un Hānberga bibliotēka", konkursu par sakoptāko Latvijas lauku sētu, Rīgas Latviešu biedrībā Omulības klubiņu – ar mērķi uzturēt humora žanru un vairot labestību un optimismu. Ir Rīgas Latviešu biedrības domnieks un Ordeņu kapitula loceklis.

"Rakstnieka ieguldījums mūsu kultūrā pāraug rakstniecības, publicistikas robežas. Viņš ir viens no tiem mūsdienu "jaunlatviešiem", kurš, izaudzis no Pirmās Latvijas laika darba tikuma un skaistuma kultūras, rosinājis sabiedrību par to domāt iedzīvināt visu savu apzinīgo mūžu. Un mums par prieku, allaž to darījis viegli, ar humoru un mīlestību. Ēriks Hānbergs zina, ka citādāk – nav jēgas." Tā par Ēriku Hānbergu TV raidījumā "Daudz laimes, jubilār!" teicis žurnālists Andrejs Volmārs.

____________________

Grāmatu izstāde "Izlem pats! "Grāmata, kas nav vērta, ka to divreiz lasa, nav arī vērta, ka to lasa vienreiz." (K. J. Vēbers)""

2.-31.05. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas abonementā (Pormaļa ielā 11).

Bagātināsim savu iekšējo pasauli ar labām sajūtām un vērtīgu izlasītu grāmatu, tāpēc maijā turpinām iepazīstināt ar izstādes “Izlem pats!” grāmatām, kas pieejamas mūsu bibliotēkas krājumā.

____________________

Grāmatu izstāde “Kukainīt, re, kā saule spīd!” /dzejniekam Imantam Ziedonim – 90/

2.-31.05. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (Pormaļa ielā 11).

Imants Ziedonis ir viens no izcilākajiem 20. gadsimta otrās puses latviešu rakstniekiem, kuram maijā atzīmējam 90. dzimšanas dienu. Plašs ir viņa darbības lauks – dzeja, proza, publicistika. Bibliotēkā skatāmajā izstādē galvenā vieta literārajām pasakām un bērnu grāmatām. Nāc, lasi un iepazīsti Imanta Ziedoņa radīto krāsaino un brīnumaino pasaku pasauli!

____________________

Grāmatu izstāde “Saulīt silta, māmiņ’ jauka”

2.-31.05. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (Pormaļa ielā 11).

Mātes dienai veltītajā izstādē būs apskatāmas un lasāmas bērnu grāmatiņas par māmiņām. Atrodi savu dzejoli, stāstu, pasaku savai mīļajai māmiņai!

____________________

Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņu koncerts “Dziedam pilsētai un Latvijai”

3.05. plkst.17.30 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (Pormaļa ielā 11).

Svētku nedēļā klausīsimies Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas audzēkņu koncertu – veltījumu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai.

____________________

Grāmatu un periodisko rakstu izstāde par dārzu veidošanu “Dārza arhitektūra”

5.-31.05. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Interneta un periodikas lasītavā (Pormaļa ielā 11).

Izstāde par dārzu veidošanu ir bibliotēkas grāmatu un periodikas rakstu apkopojums.

Daudzi cilvēki saka: „Māja bez dārza ir kā cilvēks bez dvēseles”. Skaistā un harmoniskā dārzā cilvēks patiešām var ātrāk atgūt daudz svarīgās dzīvības enerģijas. Bērniem ir kur rotaļāties, puķēm ziedēt un zvēriem izskrieties. Tas ir dabas dzīvības eliksīrs, ko jūtam un uzņemam tieši sev nepieciešamā veidā.

Priekšstats par skaistu dārzu parasti saistīts ar romantiku un intimitāti. Lielākajai daļai cilvēku ir svarīgi tādi klusi dārza stūrīši, kuros zem klajas debess var izbaudīt brīvo laiku. Savu dārzu var radīt jebkurš. Jo apjomam nav nozīmes – tikai piepildījuma izjūtai un emocijām, kas gūtas darot.

____________________

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēnu kokapstrādes pulciņa darbu izstādes “Redz, kā es māku!” atklāšana

8.05. plkst.16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkā (Pormaļa ielā 11).

Jau otro gadu pēc kārtas maijā bibliotēkā tiek atklāta Jēkabpils Valsts ģimnāzijas koka dizaina pulciņa darbu izstāde “Redz, kā es māku!”. Paši pulciņa dalībnieki sevi dēvē par Jaunamatnieku apvienību “41. atslēga”. Kokapstrādes iemaņas audzēkņi apguvuši skolotāja Rolanda Rubiķa vadībā.

19. maijā plkst.17.00 aicinām uz koncertu, meistarklasēm un tikšanos ar kokapstrādes pulciņa dalībniekiem bibliotēkas pagalmā. Vienojoties ar autoriem, atsevišķus darbus par ziedojumiem būs iespējams iegādāties.

Izstāde būs apskatāma līdz 31. maijam.

____________________

Ingas Marševskas ežu kolekcijas izstāde “Adatu kamoliņi”

8.-31.05. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (Pormaļa ielā 11).

Dažādu formu, krāsu un lieluma eži priecēs bibliotēkas apmeklētājus Ingas Marševskas kolekcijas izstādē. Mīkstās rotaļlietas, keramikas, dzintara, stikla, plastmasas figūriņas atceļojušas no Aizkraukles novada Sērenes pagasta. Izstāde skatāma bibliotēkas darba laikā. Kolektīvos apmeklējumus aicinām pieteikt iepriekš pa tel. 20046579.

____________________

Radošā darbnīca "Es savai māmiņai"

8.-13.05. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (Pormaļa ielā 11).

Tuvojas Māmiņu diena! Bibliotēkas nodarbībā būs iespēja gatavot dāvaniņu – aplikāciju apsveikumu vai ar 3D pildspalvu veidotu figūriņu. Lai priecīgi svētki!

____________________

Informatīva plaukta izstāde “9. maijs – Eiropas diena”

8.-14.05. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Interneta un periodikas lasītavā (Pormaļa ielā 11).

Izstāde veltīta Eiropas dienai, ko ik gadu atzīmē 9. maijā. Šīs dienas moto ir miers un vienotība. Tā tiek plaši atzīmēta visā Eiropā un Latvijā, stiprinot zināšanas un izpratni par Eiropas vērtībām, kultūru dažādību un iespējām. Šogad Eiropas dienas moto ir: Izzinu. Piedalos. Lepojos.

Šī diena ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Šajā datumā atzīmē vēsturiskās Šūmana deklarācijas gadskārtu. Savā deklarācijā viņš izklāstīja ideju, kā Eiropā iedibināt jauna veida politisko sadarbību, kas karadarbību starp Eiropas nācijām padarītu neiedomājamu. Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.

Svinēsim Eiropas dienu, paužot atzinības vārdus un cieņu visiem eiropiešiem, kas klātienē un attālināti, bet tomēr plecu pie pleca, cīnās, lai izvestu Eiropu no krīzes. Eiropas dienā atcerēsimies par ES galvenajām vērtībām, tostarp, mieru, brīvību, likuma varu, demokrātiju. 2023. gads ir pasludināts par Eiropas Prasmju gadu.

____________________

Informatīva izstāde “Mātes diena”

8.-18.05. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas foajē (Pormaļa ielā 11).

Izstāde no bibliotēkas krājuma veltīta Mātes dienai.

Maijs atnāk ne tikai ar manāmi garākām dienām, spožāku sauli debesīs un pirmajām dārzā uzplaukušajām narcisēm un tulpēm. Tas atnāk arī ar dienu, kad sveikt katram bērnam pašu dārgāko – Māmiņdienu, emocijām bagātu un īpašu dienu visās ģimenēs.

Mātes diena ir starptautiski svētki par godu māmiņām. Daudzviet pasaulē šie svētki tiek svinēti katru gadu maija otrajā svētdienā un šogad tas ir 14. maijs.

Māmiņdiena ir kļuvusi par nozīmīgu dienu, kurā izsakām pateicību par mīlestību, nemitīgām rūpēm un, protams, dzīvību, tām lieliskajām sievietēm, no kurām esam nākuši – savai mammai un arī vecmāmiņām, kuras ir laidušas pasaulē un lolojušas mūsu vecākus.

____________________

Nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem “Burtotāju sestdienas”

13. un 27.05. no plkst.11.00 – 12.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (Pormaļa ielā 11).

Turpinām pasākumu ciklu pirmsskolas vecuma bērniem – Burtotāju sestdienas. Soli pa solim katrā nodarbībā iepazīstamies ar kādu no burtiņiem, rotaļājoties un radoši darbojoties. Gaidīsim vecākus ar bērniem katra mēneša pirmajā un trešajā sestdienā. Dosimies ceļojumā pa brīnumaino burtu pasauli kopā! Šomēnes iepazīsimies ar burtiņiem M / U, Ū.

____________________

LNB Bibliotēku attīstības centra seminārs “Ar viedumu un medijpratību”

17.05. plkst.11.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē (Pasta ielā 39).

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra rīkotais seminārs veltīts Latvijas senioru medijpratības zināšanu sniegšanai un uzlabošanai saskarsmē ar dezinformāciju un krāpnieciskiem ziņojumiem, kā arī jaunu saskares punktu meklēšanai starp reģionu bibliotekāriem un bibliotēku senioru auditoriju, iedvesmojot jaunām aktivitātēm medijpratības jomā.

Seminārā piedalīsies LNB Bibliotēku attīstības centra medijpratības nozares eksperts Emīls Rotgalvis, Latvijas Senioru kopienu apvienības priekšsēdētājas vietniece Vija Kalnāja, SIA “Vidusdaugavas televīzija” ziņu dienesta redaktore Sandra Paegļkalne. Seminārā būs lektoru prezentācijas un diskusija, kuras laikā varēs uzdot jautājumus. Uz semināru aicināti bibliotekāri, masu mediju pārstāvji un bibliotēku lietotāji seniori.

____________________

Jēkabpils Mākslas skolas audzēkņu noslēguma darbu izstāde

19.05.-19.06. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē (Pasta ielā 39) apskatāma Jēkabpils Mākslas skolas audzēkņu noslēguma darbu izstāde.

____________________

Emīlijas dienas Dārza svētki (22. maijs – Emīlijas diena, Jēkabpils pilsētas bibliotēkas diena)

22.05. plkst.16.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas pagalmā (Pormaļa ielā 11) aicinām uz Emīlijas dienas Dārza svētkiem.

____________________

Jēkaba vakari. Nezināmā vēsture. Meža dienas Jēkabpilī. Saruna ar novadpētnieci Sarmīti Ozoliņu

25.05. plkst. 18.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Facebook kontā cikla “Jēkaba vakari” tiešsaistes pasākums.

Meža dienas iedibinātas pirmās Latvijas brīvvalsts laikā kā saimnieciski kulturāls pasākums, kurā piedalījās iestādes un organizācijas, kā arī privātpersonas. Meža dienās tradicionāli visā Latvijā stādīja kokus. Tolaik pastāvēja arī Spodrības nedēļa, kuru rīkoja Latvijas Lauksaimniecības kamera. Jēkaba vakaros piedāvājam novadpētnieces Sarmītes Ozoliņas ieskatu Meža dienu vēsturē Jēkabpilī.

Pieslēgšanās Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Facebook kontā.

____________________

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņu darbu izstāde “Aiz redzamā robežas”

25.05. plkst.17.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas pagrabstāvā (Pormaļa ielā 11).

Aicinām uz Jēkabpils Agrobiznesa Komunikācijas dizaina programmas 2.m kursa audzēkņu konceptuālo darbu izstādes “Aiz redzamā robežas” atklāšanu un tikšanos ar darbu autoriem.

Izstāde apskatāma līdz 26. jūnijam.

____________________

Dr. Karlīnes Elksnes lekcija sievietes veselībai

26.05. plkst. 9.00 Jēkabpils Agrobiznesa koledžas zālē (Pasta ielā 1) notiks Dr. Karlīnes Elksnes lekcija sievietes veselībai. Pasākums tiek rīkots lekciju ciklā “Gars. Ķermenis. Veselība” Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” ietvaros.

____________________

Dr. Karlīnes Elksnes lekcija sievietes veselībai

26.05. plkst.14.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē (Pasta ielā 39) notiks Dr. Karlīnes Elksnes lekcija sievietes veselībai. Pasākums tiek rīkots lekciju ciklā “Gars. Ķermenis. Veselība” Eiropas Sociālā fonda projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” ietvaros.

.

#maijs #pasākumi

Trigger the fancybox