OKTOBRA PASĀKUMI BIBLIOTĒKĀ

OKTOBRA PASĀKUMI BIBLIOTĒKĀ

Kategorija: Jaunumi Bērniem un jauniešiem 3. Oktobris 2023 09:46 961x

Radošās darbnīcas sākumskolas vecuma bērniem “Dāvana mazajai raganiņai”

2.-25.10. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (Pormaļa ielā 11).

Oktobrī tiek atzīmēta grāmatas “Mazā raganiņa” un citu darbu autora, vācu rakstnieka Otfrīda Preislera 100. dzimšanas diena. Mazajai raganiņai ļoti patīk svētki, bet ir pazudusi viņas svinību cepure. Palīdzi raganiņai un pagatavo īpašo svētku cepuri, radoši darbojoties mājās, skolā vai tepat bibliotēkā!


Notikumi Jēkabpilī. Oktobris /informatīvs plaukta izstāžu cikls/

2.-31.10. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Novadpētniecības lasītavā (Pasta ielā 39). 

Plaukta izstāde iepazīstina ar vēsturiskiem notikumiem Jēkabpilī oktobrī dažādos laika posmos. 


Grāmatu izstāde “Aizraujošie kino stāsti”

2.-31.10. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (Pormaļa ielā 11).

28. oktobris ir Starptautiskā animācijas diena. Izstādē atradīsi grāmatas no bibliotēkas krājuma, kurās darbojas animācijas filmu varoņi – Šreks, Karalis lauva, Vāģi un vēl daudz citi. Lasi un dodies līdzi piedzīvojumos, lai aizkustinošie stāsti sagādā neaizmirstamus mirkļus.


Grāmatu un periodisko rakstu izstāde “Rudens garšu varavīksne”

2.-31.10. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Interneta un periodikas lasītavā (Pormaļa ielā 11).

Oktobris ir laiks, kad apcirkņi pilni, dārza darbi apdarīti un sēņu grozi pielasīti. Zemnieki no laukiem un druvām ved mājās dabas veltes. Pulcējas kopā, lai viens otra izaudzēto aplūkotu, iemainītu vai ko gardu iegādātos garajai ziemai. Ir pienācis laiks celt galdā visus vasarā sarūpētos labumus, goda vietā liekot dabīgas izcelsmes produktus, kā arī atcerēties kādu jau piemirstu recepti. Ielūkosimies izstādē no bibliotēkas krājuma materiāliem, varbūt atradīsim arī sev ko noderīgu!


Literatūras izstāde “Misija – Skolotājs” /oktobra pirmā svētdiena -  Skolotāju diena/

2.-31.10. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas abonementā (Pormaļa ielā 11).

Oktobra pirmajā svētdienā Latvijā tiek atzīmēta Skolotāju diena. Šogad svētki iekrīt 1. oktobrī. Savukārt starptautiskā mērogā Pasaules skolotāju dienu svin 5. oktobrī. Šajā dienā pasakāmies skolotājiem, pasniedzējiem un citiem apmācītājiem par viņu ieguldīto darbu katra indivīda un visas sabiedrības izglītošanā.

Aicinām ielūkoties izstādē no bibliotēkas krājuma, ko veido dažādi vēstījumi, romāni par skolu un mācīšanos: Andra Akmentiņa romāns par 50.–60. gadiem “Skolotāji”, Paula Bankovska stāstu krājums “Skola”, savukārt R. Dž. Palasio grāmata “Brīnums” stāsta par desmitgadīgo zēnu Augustu Paulmenu, kurš piedzima ar ļoti nopietnu sejas defektu. 

Šajā reizē atcerēsimies savus skolotājus un teiksim viņiem – paldies. Paldies par viņu ieguldīto darbu, pacietību un izturību.


Grāmatu izstāde “Par burvjiem un raganām”

2.-31.10. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (Pormaļa ielā 11).

Tuvojoties Helovīnu dienai, iepazīsti burvestību pilnas pasaku grāmatas izstādē no bibliotēkas krājuma. Vai esi gana drosmīgs, lai atklātu šaušalīgus noslēpumus un pārsteidzošas lietas? Lasi un uzveic bailes!


Nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem “Burtotāju sestdienas”

7., 21.10. no plkst.11.00 – 12.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (Pormaļa ielā 11).

Turpinām pasākumu ciklu pirmsskolas vecuma bērniem – Burtotāju sestdienas. Soli pa solim, rotaļājoties un radoši darbojoties, katrā nodarbībā iepazīstamies ar kādu no burtiņiem.  Gaidīsim vecākus ar bērniem katra mēneša pirmajā un trešajā sestdienā. Dosimies ceļojumā pa brīnumaino burtu pasauli kopā! Šomēnes iepazīsimies ar burtiņiem V un B.


Stāstu pēcpusdiena ar degustāciju “Putras dienā putru ēdu!”

10.10. plkst.14.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē  (Pasta ielā 39).

Viens no senākajiem latviešu tradicionālajiem ēdieniem ir putra. No miežu, kviešu un auzu putraimiem, grūbām, pārslām, zirņiem vai kartupeļiem, veseliem graudiem vai smalkiem miltiem. Iespējams, vārds maize ir radies no vārda mieži - viena no vērtīgākajiem graudaugiem. Putra var būt tik dažāda - bieza, šķidra, plāna, sāļa, salda, skāba, ar dradžiem, škvarkām, circeņiem, siļķīti, piena kunkuļiem, sviesta actiņu, ievārījuma karoti. Kādu to atceramies un gatavojam mēs? Kādas ir vai bija mūsu putras vārīšanas, pasniegšanas un ēšanas tradīcijas, iecienītākās putras receptes, tās veidi un piedevas jeb aizdars, par to parunāsim, atcerēsimies un klausīsimies stāstu pēcpusdienā. 

Pasākums tiek rīkots UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla “Stāstu bibliotēkas” ietvaros.


Izstāde “Simjūda diena”

20.-31.10. darba laikā Jēkabpils pilsētas bibliotēkas foajē (Pormaļa ielā 11). 

Izstāde no bibliotēkas krājuma materiāliem veltīta Simjūda dienai jeb veļu laika noslēgumam. Veļu laiks latviešu tautas tradīcijā ilgst no Miķeļiem līdz Mārtiņiem. Simjūda dienā - 28. oktobrī mūsu senči pieminēja savus mirušos radiniekus, aicinot tos sētā ciemoties, un tiem par godu gatavoja bagātīgu mielastu. Simjūda dienā mirušie ar dzīvajiem satikās pie viena galda. Pēc mielasta sekoja veļu jeb urguču dzīšana, kad trokšņojot mirušo garus dzina projām.

Arī mūsdienās tumšie un garie oktobra vakari tā vien rosina mūs aizdomāties par aizgājējiem, savas dzimtas cilvēku veikumu un paša dzīvi.


Pasākums “Baisi burvīga satikšanās”

31.10. plkst.17.00-18.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā (Pormaļa ielā 11).

Helovīnu dienai piestāv bailes. Šajā vakarā bibliotēkā aicināti visi drosmīgie, kas gatavi satikt raganas un burvjus. Raganas Vinnijas pavadībā izstaigāsim baiļu takas bibliotēkas dārzā un pagrabā, risināsim šaušalīgus uzdevumus. Lai veiksmīgāk tiktu galā ar visiem izaicinājumiem, vēlams ņemt līdzi lukturīti. Ieeja pasākumā ar Helovīna maskām. Būūū!


 

Trigger the fancybox