Pasākumi Augustā

Pasākumi Augustā

Kategorija: Jaunumi 28. Jūlijs 2022 15:03 1762x

Lindas Baumanes izstāde “Grāmatu totēmi”

1.-31. augusts, Jēkabpils pilsētas bibliotēkā Pormaļa ielā 11. 

Arī augustā pilsētas bibliotēkā apskatāma Jēkabpils Agrobiznesa koledžas multimediju nodaļas diplomandes Lindas Baumanes diplomdarba izstāde “Grāmatu totēmi”. 


Rūtas Bogdanovas izstāde “Ceļojums grāmatu pasaulē”

1.-31. augusts, Jēkabpils pilsētas bibliotēkā Pormaļa ielā 11. 

Arī augustā pilsētas bibliotēkā apskatāma Jēkabpils Agrobiznesa koledžas multimediju nodaļas diplomandes Rūtas Bogdanovas diplomdarba izstāde “Ceļojums grāmatu pasaulē”.


Izstāde “Meža bagātības vasarā”

1.-31. augusts, Jēkabpils pilsētas bibliotēkā Pormaļa ielā 11. 

Vasara un rudens sākums nav iedomājams bez ogošanas un sēņošanas. Ne velti šīs nodarbes dēvē par latviešu nacionālo sporta veidu, kas izraisa tik daudz  kaislību kā reti kurš cits brīvā laika pavadīšanas veids. Mellenes, brūklenes, zemenes, – kas tur ko nepazīt Latvijas mežu ogas, vai ne? Kur ir labākās sēņu vietas? Vai grozā tikusi arī kāda milzu beka? Cik burciņas sagatavotas ziemai? Tomēr ne mazāk svarīgi ir arī jautājumi, kuras Latvijā sastopamās sēnes un ogas ir īpaši vērtīgas, kā tās pagatavot un cik daudz tās ēst ir veselīgi. 


Projekta HOME LLI-422 Game hour spēļu stunda “Baltā vaļa darbnīca”

1.-31. augusts, no plkst. 10.00 līdz 15.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā Pormaļa ielā 11. 

Augustā aicinām lasītājus tuvāk iepazīt jauno žurnālu zinātkāriem kāpēcīšiem  “Baltais Valis”. Nodarbībās  risināsim mazā valīša ieteiktos uzdevumus, minēsim mīklas, veiksim radošos darbiņus un ielūkosimies Lasāmstūrītī, lai uzzinātu vēl nezināmas lietas. Iepazīt pasauli, kurā dzīvojam, ir tik aizraujoši kopā ar bērnu žurnāliem!

Game hour (Spēļu stundu) laikā vecāki ar bērniem tiek aicināti laiku pavadīt bibliotēkā, lai kopā ar bērnu radoši darbotos gan ar bibliotēkas grāmatām, gan ar projekta laikā iegādātajām rotaļlietām, spēlēm un tehniku, kā arī izmantotu citus bibliotēkas pakalpojumus.

 

Tiek rīkots projekta “LLI-422 Ģimenei draudzīgas bibliotēkas izveide kā ieguldījums sociāli ekonomiskajā attīstībā Ludzas novadā, Rokišķu rajonā un Jēkabpils pilsētā (HOME)” ietvaros. 


Grāmata un Orimoto Akmeņu ielā 

4. augusts, plkst. 14.00 Akmeņu ielas radošajā kvartālā. 

Orimoto jeb japāņu valodā “grāmatu locīšana” ir mākslas veids, kas grāmatām piešķir otru mūžu. Izmantojot origami un orimoto tehniku, grāmata pārtop mākslas priekšmetā un liek palūkoties uz sevi no citas puses. Aicinām piedalīties grāmatu locīšanā, radoši izpausties un mēģināt pārveidot grāmatu dizaina objektā.  


Dārza svētki bērniem un vecākiem “Zem augusta debesīm”

19. augusts, plkst. 15.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas pagalmā Pormaļa ielā 11. 

Kad vasara jau pošas projām, aicinām savus lasītājus atnākt uz dārza ballīti. Sūtīsim sveicienus debesīm, lidinot pašu gatavotos gaisa pūķus un pūšot ziepju burbuļus, spēlējot āra spēles un rotaļas. Īpaši aicināti  bibliotēkas “Vasaras grāmatu bingo” dalībnieki, kuri saņems brīvdienās čakli lasot nopelnītās balviņas. Bet jautri pārsteigumi gaida  visus  svētku apmeklētājus!


Jēkaba vakari. Mūzikas skola Jēkabpilī 

25. augustā plkst.18.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkas cikla “Jēkaba vakari” tiešsaistes saruna par Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas vēsturi.

Pieslēgšanās pasākumam Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Facebook kontā. 

Trigger the fancybox